Itt az új rész. Remélem tetszeni fog a követelőzőknek is! :D
Fél nyolc. Ennyit mutatott az óra mikor kimentem a konyhába. Sehol senki. Még mindig aludtak. Hát csináltam pirítóst és tükörtojást. Majd felkeltettem őket. Ez lesz az első napunk az új munkánkban. Nem kellene elkésnünk.
Kilencre kellett a Hide Parknál lennünk, biztonság kedvéért 30 perccel előbb elindultunk, de Eszter unokatesójának igaza volt. Tényleg csak 15 perc séta. Roniért korábban jött az autó, ami elvitte a múzeumhoz. Leültem egy padra, míg vártam a buszt. Eszembe jutott a tegnapi városjárás és Adam. Nagyon vártam már az estét. Nem tudom mit találhatott ki, de mindegy volt, a lényeg, hogy vele leszek. Teljesen el voltam merülve a gondolataimban, mikor valaki a nevemet kiabálta.
- Szia! Én vagyok Réka! – mentem a buszsofőrhöz.
- Szia! Henry River vagyok. Én vezetem a kicsikét! – és megsimogatta a piros turista buszt. Enyhén mulatságosra sikerült a bemutatkozása. – Őt Lizzynek hívják és nagyon érzékeny lelke van. Szóval csak szépeket!
- Értettem. Tehát mikor indulunk?
- Kidobjuk a fiamat a munkahelyén és megyünk felvenni a turistákat. – az arcomra kiült a meglepettség, már csak abból is gondolom, hogy elnevette magát.
- Szia, April Summers-River vagyok! – és kukucskált ki egy állapotos nő a busz ablakán. Már értettem az előbbi „poént”.
- Szia, Réka vagyok! És gondolom őt visszük dolgozni! – mutattam April nagy hasára.
- Igen, megyünk a dokihoz ultrahangra. Neki jelenleg ez a munkája! – Henry közben Ap mellé lépett és egy hatalmas puszit nyomott az arcára.
- Felszállás! Lizzy indul!! – mondta Henry kellő komolysággal és beült a kormány mögé.
Nagyon érdekes nap volt. Miután kiraktuk Aprilt elmentünk a parlamenthez, ahol felvettük a turistákat. Másfél órás túrát kellett végig beszélnem és közben bejártam egész Londont. Aznap még két hasonló utam volt. Henry a szünetekben sokat mesélt a városról, ahol testvérével felnőttek, feleségéről és születendő kisfiáról. Nagyon megkedveltem, igazán szimpatikus angol.
- Miért pont Anglia?
- Egyik barátnőm nagybátyja lakik itt és ő keresett nekünk munkát.
- Leslie rokona a barátnőd? Nagyon nagy arc a pasi.
- Igen, bár mi Laciként szoktuk emlegetni.
- És voltál már ezelőtt errefelé?
- Igen, még a gimiben. Kinn voltunk másfél hetet. Nyelviskolába jártunk, kirándulásokat szerveztek nekünk.
- Az jól hangzik. Most viszont indulnunk kell.
Az utolsó út előtt bementünk a munkahelyünkre. Végre ismerőst is láttam. Kiderült, hogy Eszter és én ugyanannál a cégnél vagyunk, csak más-más néven működik. A buszok April bátyjának a nevén voltak, ő Aron Summers. Az utazási iroda pedig a húga, Abigel nevén volt. Ap pedig a könyvelést csinálta mindkét cégnél. Ez az egész egy nagy családi vállalkozás volt. Aron hasonlóan kedves figura, mint Henry, bár közel sem olyan közvetlen. Abigel pedig a tipikus kicsi húg. Mind nagyon kedvesek voltak.
- Mit csináltok hétvégén? –érdeklődött Abigel.
- Még nincs konkrét tervünk. Egy kis vásárolgatás, városnézés. – Eszterrel összenéztünk. A vásárolgatás egyértelműen Roni legkedveltebb programja. Itt vagyunk már 2 napja és még nem vásárolt, ezzel azt hiszem rekordot döntött.
- Örülnénk, ha eljönnétek hozzánk. Bemutatnálak titeket Mattnek és megismerhetnétek Aronékat is.
- Köszönjük a meghívást. Szerintem rendben lesz, de meg kell még beszélnünk!
- Természetesen mind hármatoknak szól. Szeretném megismerni Ronit is.
- Akkor szerintem nincs semmi akadálya! – tette hozzá nevetve Eszter.
- Figyelem! Lizzy indul!! Aki nem jön, azt itt hagyjuk! – kiáltotta el magát Henry.
- Azt hiszem ez nekem szólt! – mutattam az induló Henryre. – Nem tudom mikor érek, majd talizunk! – dobtam egy puszit Eszter felé. És már fenn is voltam a piros buszon.
Az utolsó körúton meglepetésemre csak magyarok voltak, így nem kellett angolul beszélnem. Bár otthon magyarul beszélünk és még csak két napja vagyunk kint, mégis hiányzik néha a megszokott beszédhang. Felüdülés volt számomra. Ezzel zárult az első munkanapom. Összeségében nagyon élveztem. A főnökeink és munkatársaink nem is lehetnének jobbak, és még élveztem is London bemutatását. Egyenlőre még néznem kell a digitális térképet, hogy éppen merre tartunk, de Henry szerint bele fogok jönni.
- Akkor holnap találkozunk. Hidd el jobban fog már menni.
- Remélem. Kicsit még furcsa, hogy néznem kell a térképet.
- Minden rendben lesz. Tényleg jól ment, igaz, hogy még fejlődhetsz…
- Köszönöm. Ezt most nem is tudom… sértésnek vagy dicséretnek vegyem?
- Semmi sértés nem volt benne. Itt is vagyunk.
- Tehát holnap reggel találkozunk.
- Szia.
Háromnegyed 5 volt, mikor kirakott a Hide Parknál. Leültem az első üres padra és vártam. Életem első külföldi randijára. És csak remélni tudtam, hogy minden remekül alakul.
Egész jó volt.
VálaszTörlésBár vártam az akciót, de se baj. :)
Kíváncsi vagyok mi lesz a randin... :)
Oké, én teljesen rákészültem egy nagy Adam részre. :D
VálaszTörlésDe ez is jó volt ám.
És az új szereplők, nagyon csinik.:-)
Hajrá B.
Puß
Gitka
Úgy látom folyik az élet Londonban. Örülök, hogy ilyen jól sikerült az első nap ( bár Roniét még nem tudjuk). Henry nagyon kedves és jófej, na és a többiek is. Azonban van egy rossz érzésem a végével kapcsolatban, én már csak ilyen vagyok:D mindenben a rosszat látom:P
VálaszTörlésJó lenne már a kövit olvasni ;D
csütörtök? addig várni kell? na, nem mintha addig gépközelben lennék, de akkoris. már alig várom :)
VálaszTörlésNa szerintem nem kellett volna itt abbahagyni ez lehetett volna hosszabb fejezet is a randi simán belefért volna még de azért így jó volt.
VálaszTörlés