Itt a hatodik. Ismét csak rövidebb lett, de igyekszem hosszabakat írni.
Meglepődve tapasztaltuk, hogy Donát milyen könnyen beilleszkedett közénk. Meg tudtuk, hogy állatorvosnak készül és azt is, hogy már régóta ismerték egymást, csak hosszú ideig nem találkoztak Eszterrel.
Minden jól ment egészen addig, míg elő nem került a vodkás üveg. Roni és Gergő szépen eláztak. Ezzel kezdődött a probléma. Neki álltak táncolni vagy legalábbis valami hasonló dolgot. Kívülről inkább volt ijesztő, mint vicces. Majd Gergő megtette. Közelebb húzta magához Ronit és megpróbálta kimutatni érzéseit egy csók formájában. De Roni nem volt elég részeg hozzá.
- Mi a fene ütött beléd?? Te nem vagy százas! - mi csak néztünk rá értetlenül. Még soha nem láttuk így kiakadni. Kirohant a kocsihoz, én meg utána.
- Hé, Roni! Várj!
- Nem! Hagyj békén! Hazamegyek!
- De nálam van a kulcs! Beszéljük meg!
- Nem. Megyek gyalog!!
Alig értem utol, olyan gyorsan szedte lábait. Nem értettem mitől akadt ki ennyire.
- Várj már! Hazaviszlek!!
- Tudod mi a baj?? – tudtam, hogy el fogja mondani. – Tudom, hogy tetszem neki. Egy bulin elmondta, de nem emlékszik rá.
- Tényleg?? – próbáltam nem mutatni, hogy én is tudtam róla.
- Tudom, hogy neked is elmondta. Ezt is mondta. De… Nem akartam… Nem akartam tudomásul venni. – eddig bírta sírás nélkül. Zokogva ült le a buszmegállóba, amit közben elértünk.
- Nem tudom, mit mondhatnék!! Már régóta szeret, de nem tudta, hogy mondja el! Mindig közbe jött valaki vagy valami! Ő próbálkozott!
- Tudom. mindig is tudtam! És én is… - nagy levegőt vett, mintha csak késleltetni akarná a beismerést. – Én is többet érzek iránta egyszerű barátságnál! De félek!
- Mitől félsz? Nagyon is kedvelitek egymást! Egy próbát nem ér meg??
- Nem, ha a barátságunk sem éli túl ezt az egészet!
- Ezt kettőtöknek kell megbeszélni! Menjünk vissza! Aztán majd meglátjátok, hogyan tovább!
Nagy nehezen megindultunk vissza Eszterékhez. Ők is megpróbáltak beszélni Gergővel, de jóval kevesebb sikerrel jártak. Mire visszaértünk már hazament. Így ott maradtunk egy szerelmes, de csalódott lánnyal, aki lehet egyszerre vesztette el a szerelmét és barátját.
Ugye kibékülnek és összejönnek. Ez hülyeség, hogy a barátságuk nem élné túl. Én hiszem, h egymásnak lettek teremtve. Első csóknak nem az a megálmodott séma volt, de érdekes.
VálaszTörlésItt vált teljesen szét Roni és a saját személyiségem- tudom, hogy semmi köze sincs hozzám- de én sosem tennék ilyet.
Várom a folytatást, amiben senkinek sem esik bántódása és mindenki boldog lesz, mert megtalálja a számára tökéletes kavicsát és idős korukban a parkban sétálnak majd kézen fogva. :-)
Puß
Úgy is összejönnek mert össze kell jönniük ez a sors nem lehet másképp.
VálaszTörlésDe jó itt ez a kis drámaiság egy fordulópont ilyen. Mert ennek biztos fontos szerepe lesz még.....